Home

Anita mucaj haradinaj biografia

Anita Mucaj (@amucaj) • Instagram photos and video

 1. 44.5k Followers, 421 Following, 345 Posts - See Instagram photos and videos from Anita Mucaj (@amucaj
 2. VIZION PLUS - RREFIMI I ANITA HARADINAJ.wmv Ilir Dyrmishi. Loading... Unsubscribe from Ilir Dyrmishi? Cka ka me honger_Anita Haradinaj & Lola Haradinaj - Duration: 6:24. Çka ka me hongër.
 3. Ramuš Haradinaj (alb. Ramush Haradinaj; Glođane kod Dečana, 3. jul 1968) albanski je političar sa Kosova i Metohije. Bivši je premijer samoproglašene Republike Kosovo i bivši vođa terorističke organizacije OVK.Takođe, ranije je bio premijer Vlade Kosova (od Srbije nezakonita vlada na KiM) od 2004. do 2005. godine.. Haradinaj je bio optužen pred Haškim tribunalom za ratne zločine.
 4. Portokalli, 17 Nentor 2013 - Quizi, Stari dhe Skrapi (Bomba ne Hiroshima dhe Nagasaki) - Duration: 13:05. TCH Portokalli - Arkiva 1,019,786 view
 5. istër i Kosovës dhe që nga data 9 shtator 2017, është zgjedhur përsëri si Krye
 6. istri tregon si i propozoi Anitës, ajo pranoi: Nuk u ul në gjunjë . 1 vit / E përditësuar. Disa e ndoqën nga tribuna, e disa si telespektatorë: Yjet Shqiptarë i gëzohen fitores së Kosovës ndaj Azerbajxhanit. 1 vit. Anita Haradinaj flet për herë.

Ramush Haradinaj is currently married to the RTK news reporter Anita Haradinaj, they have three young children, two boys and one girl. Haradinaj has five brothers. Two of them, Luan Haradinaj and Shkelzën Haradinaj, were killed as members of the KLA during the fights with the Serbian security forces. In December 2002, Haradinaj's brother Daut was sentenced by a UN court in Kosovo for his. Odmah po oslobađajućoj presudi počelo je slavlje u Prištini, a Ramuš Haradinaj je juče oko 18.30 stigao na Kosovo. Na aerodromu ga je dočekala supruga Anita, koja se zajedno s njim pridružila slavlju u centru Prištine. Čak je povratak svoga muža komentarisala za lokalne medije Ndryshe, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj janë martuar para 13 vitesh, dhe kanë katër fëmijë së bashku./21Media . Të ngjajshme. Haradinaj nuk e sheh Kosovën të varur nga Lista Serbe Më 1 maj ish dasht m'i ndal masat kufizuese Haradinaj: Deri tani kemi 90 vota pro koalicionit me LDK-në Haradinaj e Mustafa diskutojnë modalitetet e bashkëqeverisjes së tyre Haradinaj: Sot. Kush është Anita Haradinaj Anita Muçaj Haradinaj është nga Opoja e Prizrenit. Ajo është vajzë e një gazetari dhe spikeri lajmesh që ka punuar pranë RTK-së dhe pranë sektorit të redaksisë në Televizionin Publik Shqiptar. Anita ka frekuentuar gjimnazin Petro Nini Luarasi në Tiranë. Më pas është diplomuar për gazetari, ku ka punuar edhe si gazetare terreni pranë.

Ramuš Haradinaj (Ramush Haradinaj) je aktuelni predsednik Vlade samoproglašene Republike Kosovo, te lider političke stranke Alijansa za budućnost Kosova (Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës). Rođen je 3. jula 1968. godine u selu Glođani. U braku je s Anitom Haradinaj (Anita Haradinaj) s kojom ima troje dece. Živi i radi u Prištini Biography. Arta Muçaj (born December 24, 1975) in Prizren studied Drama at the Academy of Arts in Tirana, Albania, gaining a Bachelor of Arts in acting in 1997.She has performed at many national and international Theatre Festivals in Europe and elsewhere, including the Vienna Festival, Bonner Biennale 2000, Festival D'Avignon, Intercult, Bologna 2000, The Summer Ohrid Festival, Macedonia.

VIZION PLUS - RREFIMI I ANITA HARADINAJ

 1. Pas një sëmundjeje të rënde, në moshën 52 vjecare ka ndërruar jetë bashkëshortja e prezentuesit të lajmeve të RTK-së, Mustafe Muçaj, si dhe nëna e Anita Haradinajt, Sanije Mucaj. Varrimi i të ndjerës do te behet të hënën (28.01.2013) ne orën 15 në varrezat e fshatit Korishë të Prizrenit, ku prehen edhe familjaret e tjerëLex
 2. istre de Kosovo.Ramush Haradinaj es li fundator e presidente del partise Alliantie por li Futur de Kosovo.. Personal e professional vive. Pos li scole Ramush Haradinaj fat su obligatori militarie servicie
 3. Anita Mucaj April 16 at 7:08 AM · Krahas shumë Nënave shqiptare në Kosovë që cdo ditë kujtojnë djemt e rënë dëshmorë edhe Nëna Rukë sot përkujton dy djemt e saj Shkelzenin dhe Enverin pa harruar edhe Luanin e që të tre dhanë jetën në luftën për lirinë e Kosoves!
 4. HARADINAJ KRIJE ŽENU KAO ZMIJA NOGE, ALI PLAVOKOSA NOVINARKA NE PRESTAJE DA PROVOCIRA: Ovo je Anita Mucaj, žena koja je odredila Ramušovu 33 575 11-12-201
 5. Ramush Haradinaj (Glođane, RFS Yugoslavia; 3 de julio de 1968) es un político y exjefe guerrillero del Ejército de Liberación de Kosovo (UÇK), que lidera el partido político Alianza para el Futuro de Kosovo (AAK). Está considerado por diversas investigaciones como una de las personas más poderosas de la mafia en Kosovo. [1] Haradinaj es uno de los ex oficiales del UÇK que fueron.
 6. Evo i kako izgleda Anita. HARADINAJ PIVOM ZALIVA SLOBODU! Ovako bivši premijer Kosova PLJUJE SRBIJI u lice! (FOTO) foto: AP. Vrlo je poznata i zbog svog posla, i zbog svog braka. foto: Beta. Inače, Haradinaj je jedan od šestoro braće, sebe nikad nije smatrao muslimanom, i kazao je da nikad nije posetio džamiju. Zna sri perfektno, i često ga koristi u intervjuima, kako bi iskazao.

Ramuš Haradinaj — Vikipedija, slobodna enciklopedij

 1. On je trenutno u braku sa drugom suprugom, novinarkom Anitom Mucaj, sa kojom ima troje dece. Anita nije nepoznanica za prištinsku javnost, naprotiv, vrlo je aktivna na društvenim mrežama, i često na njih kači fotografije njihovog porodičnog života. Ta veza datira iz Haradinajevog OVK perioda života, kada je ona došla da ga intervjuiše. Totally Me&Myself!!! Međutim, ono što nije.
 2. istro della Repubblica del Kosovo dal settembre 2017 al febbraio 2020.Nato in un villaggio del comune di Deçan, nell'ovest del Kosovo, trascorre diversi anni in Svizzera.Torna in Kosovo poco prima dello scoppio della guerra, partecipando al conflitto e divenendo uno dei più importanti comandanti dell'UCK
 3. Anita muqaj haradinaj biografia de benito. imagenes de portalapices de rollos. aldania gonzalez harvey destinative llc. estacion de radio ke buena mexico. Anita muqaj haradinaj biografia de rodner. womafevi.ga. Anita muqaj haradinaj biografia de rodner. Sanando el alma gozo y paz argentina nobel peace prize concert Digalo evolucion descargar juegos. Anita Muqaj - Klan Kosova. klankosova.tv.
 4. Ramuš Haradinaj podneo je ostavku na tu funckiju zbog poziva Haškog tužilaštva da se u svojstvu osumnjičenog javi u Hag, a pismo kojim obaveštava javnost o tome juče je objavio na svom Fejsbuk profilu. Ubrzo mu je svojevrsnu podršku pružila i supruga Anita, koja je njegovo pismo podelila na svom nalogu. Ko je Anita Mucaj, supruga čoveka kog Srbija tereti za svirepe zločine
 5. istrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Anita Haradinaj ka treguar se ndihet mirë si gruaja e krye

Ramuš Haradinaj (alb. Ramush Haradinaj; Glođane kod Dečana, 3. jul 1968) je bivši gerilski vođa OVK i kosovski političar koji je u dva navrata - od 2004. do 2005. te od 2017. do 2019. služio kao premijer Kosova.Haradinaj je bio optužen pred Haškim tribunalom za ratne zločine tokom sukoba na Republika Kosovo.Haški tribunal je 2008. doneo oslobađajuću odluku 6 Ergebnisse zu Anita Mucaj: kostenlose Person-Info bei Personsuche Yasni.de, alle Infos zum Namen im Interne

Ramush Haradinaj (49) ist Premierminister des jüngsten Landes Europas. Der ehemalige Freiheitskämpfer erzählt im Interview mit der «Schweiz am Wochenende» über seine Jahre in der Schweiz. Anita Muçaj- Haradinaj e ka organizuar një koncert pjesë e të cilit janë bërë emra të shumtë të ekranit, madje këngëtarja Elvana Gjata bëri paraqitjen e saj të parë pas një pauze në skenë. Sigurisht se në të nuk ka munguar edhe motra e Anitës, Lola Muçaj- Haradinaj e cila e ka publikuar edhe një foto në Instagram. Në vazhdim ju sjellim edhe dy imazhe të tjera në të. A ko je Anita Mucaj, odnosno Haradinaj, koja je uz do juče premijera Kosova više od 15 godina, i sa kojom ima troje dece (dva sina i ćerku)? Naime, ona je njegova druga supruga, koja je inače po profesiji novinarka, zaposlena na RT Kosovo. Vrlo je aktivna na društvenim mrežama, pa se na njenim profilima može saznati više o njihovom porodičnom životu, nego što njen suprug o tome. 132 Ergebnisse zu Anita Mucaj: Instagram, Mucaj Haradinaj, RTK, Ramush Haradinajt, Kryeministri, Oglasila, Klan Kosova, Plavokos Sot është ditë feste në familjen e Ramush Haradinaj dhe Anitës, kjo pasi vajza e tyre Hana ka ditëlindjen. Përmes një postimi në Instagram, Anita ka publikuar një fotografi përkrah të bijës teksa i ka bërë edhe një urim. Hanë moj e bukura hanë!!! Gezuar Ditelindja, qofsh perhere e lumtur e paq fatin e bardhe. [

ELITE SHOW - Intervista 5 minutëshe me Anita Haradinaj

Premijer Kosova Ramuš Haradinaj od 2003. godine je u braku sa zgodnom plavokosom novinarkom RTK Anitom (djevojački Mucaj). Iako albanski mediji često pišu o njihovoj ljubavnoj priči u bajkovitom kontekstu i ističu kako se ovaj sudbinski susret dogodio kad je ona došla da ga intervjuiše kao lidera OVK, Haradinaj je već iza sebe imao ženu koja je mnogo uticala na njegov život i. Pas lajmit se deputeti AAK-së, Daut Haradinaj, është ndaluar nga policia austriake në bazë të një fletarresti, kanë reaguar familjarët e familjes Haradinaj. Në një bisedë me Gazeta Blic, bashkëshortja e kryeministrit Haradinaj, Anita Muçaj-Haradinaj, ka thënë se lajmi për ndalimin e Daut Haradinajt, nuk është i vërtetë. Ajo tha se sapo ka folur me [ Postet nga: anita muçaj-Haradinaj Burrat në 'bela', Anita Haradinaj e Linda Rama punojnë për 'Shqiptarinë' Ramush Haradinaj e Edi Rama i kanë ftohur raportet e tyre muajve të fundit Anita Haradinaj ka treguar se ndihet mirë si gruaja e kryeministrit të Kosovës, fal punës së mirë që po e bën ai për vendin. Mirë është, mirë ndjehem mirë. Ne kemi pas shumë sfida përgjatë rrugëtimit tonë deri këtu, prandaj duket që e kemi marrë me entuziazëm, edhe Ramushi e ka marrë me entuziazëm, edhe po punon mirë, të paktën kështu e kam Feedback-un, që e. Anita Haradinaj ka treguar se ndihet mirë si gruaja e kryeministrit të Kosovës, fal punës së mirë që po e bën ai për vendin

Anita Muçaj Haradinaj: Secili mund të bëjë diçka të mirë dhe çdo gjë do të ketë sukses. Gjatë ditës së djeshme ka përfunduar me sukses fushata 'Ti je luledielli', e cila pati për qëllim ndihmën e fëmijëve t prekur me kancer në Kosovë. Nga kjo iniciative u arrit të sigurohen aparaturat e reja për repartin e Hemato-Onkologjisë, ku më të vegjlit tanë sfidohen çdo. Haradinaj je bio optužen pred Haškim tribunalom za ratne zločine tokom sukoba na Kosovu i Metohiji.Haški tribunal je 2008. doneo oslobađajuću odluku. Skupština samoproglašene Republika Kosovo 9. septembra 2017. godine, izabrala ga je, uz podršku Sre liste za premijera Kosova, da bi 19. jula 2019. godine podneo ostavku na toj funciji... Edhe pse kryeministër i vendit Ramush Haradinaj gjithnjë gjen kohë edhe për bashkëshorten e tij, Anitën. E kjo e fundit dashurinë që e ka për Ramushin e ka dëshmuar në shumë raste. Anita së fundmi ka hedhur një fotografi në rrjetin e saj social Instagram një fotografi ku shihet në krahët e bashkëshortit të saj, [ Sa e pasur jeni?- ishte njëra nga pyetjet e bëra spikeres më të mirë të ekraneve tona televizive, Anita Muçaj- Haradinaj, gjatë një interviste më të gjatë për revistën Kosovarja . Ja ç'thotë Anita: Unë jam shumë e pasur! Pasuria më e madhe që kam janë familja ime që nuk do ta ndërroja për asgjë në botë dhe kam një jetë të përmbushur dhe që më bën të ndihem.

Të gjitha lajmet nga Anita Muçaj-Haradinaj

Sot ditë feste në familjen e Ramush dhe Anita Haradinaj. 15 Maj, 2020. Sot është ditë feste në familjen e Ramush Haradinaj dhe Anitës, kjo pasi vajza e tyre Hana ka ditëlindjen. Përmes Festë në familjen e Ramush Haradinaj. 27 Prill, 2020. Sot në familjen e Ramush Haradinajt ka arsye për festë. Djali i madh i tyre , Gjini sot ka ditëlindjen, Ramushi dhe Anita flasin për. Ramush Haradinaj (Dečani, 3 juli 1968) is een voormalig Kosovaars-Albanees guerrillalid en politicus. Tussen september 2017 en februari 2020 was hij premier van Kosovo.. Biografie. Ramush Haradinaj was aanvoerder van de eenheid Zwarte Adelaars van het Kosovo Bevrijdingsleger tussen 1998 en 1999 in de regio Dukagjin.. Toen de Servische regering van Slobodan Milošević in 1989 de Kosovaarse. Mirëpo kryeministri Ramush Haradinaj, ka edhe një tjetër anë disi të panjohur për publikun. Kreu i ekzekutivit kosovar, gjatë mbrëmjes së të shtunës ka marrë pjesë në Ballon Shqiptare, një mbrëmje e organizuar nga Diellza Kolgeci dhe Afërdita Paçarada në Prishtinë, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Anita Muçaj. Kryeministri dhe zonja e tij, kanë vallëzuar së. Premijer Kosova Ramuš Haradinaj od 2003. godine je u braku sa zgodnom plavokosom novinarkom RTK Anitom (djevojački Mucaj).. Iako albanski mediji često pišu o njihovoj ljubavnoj priči u bajkovitom kontekstu i ističu kako se ovaj sudbinski susret dogodio kad je ona došla da ga intervjuiše kao lidera OVK, Haradinaj je već iza sebe imao ženu koja je mnogo uticala na njegov život i. Rama: Nga e hëna hapje e rëndësishme Lexo lajmi

Ovo je supruga Ramuša Haradinaja - Kuri

Anita feston 37 vjetorin e lindjes - RTV2

Anita Haradinaj: Ta injorojmë politikën dhe të mendojmë për shëndetin tonë 22:41, 24/03/2020. Ka shkuar në 61 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, ndërsa me vendimin e qeverisë është kufizuar lëvizja e qytetarëve. Por, ky vendim i qeverisë është kundërshtuar nga presidenti Thaçi, duke e quajtur vendim në kundërshtim me kushtetutën, shkruan Indeksonline. Pas. Nora Muqaj është këngëtare e njohur. Emri saj i vërtetë është Leonora Muqaj dhe është një këngëtare & aktore nga Prishtina. Nora Muqaj është kushërira e gazetares Anita Haradinaj dhe vajza e aktorit të madh Beslim Muqaj. Jeton në Zvicër dhe ka të nxjerrë në treg disa videoklipe. Per disa muaj, ishte nje lidhje me reperin.

Anita Haradinaj ka postuar një fotografi me bashkëshortin e saj, Ramush Haradinaj. Anita dhe Ramushi shfaqen në një foto të realizuar gjatë një darke romantike që ata kanë pasur së fundi. E kësaj fotoje që Anita ka postuar, ajo i ka shtuar edhe disa fjalë mjaft romantike për bashkëshortin. Teksa shfaqen duke u shikuar në sy, Anita shkruan mbi foto: Se mali me mal nuk. Anita Haradinaj ist ein hochrangiger Sprecher des Kosovo ist den meisten Zuschauern und respektiert Nachrichtensendung . Ramush Haradinaj (* 3. Juli 1968 in Gllogjan/Glođane bei Peć, Jugoslawien, heute Kosovo) war vom 3. Dezember 2004 bis 8. März 2005 Premierminister des Kosovo Ramuz Haradinaj und seine Morde an Zivilisten. Erstellt von lupo-de-mare, 19.11.2004, 16:42 Uhr · 121 Antworten. Në një prononcim për Klan Kosova, Anita shtoi se ishte e pritshme shtyrja e seancës dëgjimore ndaj bashkëshortit të saj Ramushit, pasi sipas saj tashmë kanë filluar të mësohen me procedurat e tilla. E shoqja e ish-kryeministrit të Kosovës, tha po ashtu se beson në drejtësinë franceze për vendimin përfundimtar..

Anita Mucaj Haradinaj (Foto: jutjub) Nedugo zatim, oglasila se i njegova supruga Anita Mucaj, koja nije imala komentar na ovu vest, ali je istu tu objavu podelila na svojoj Fejsbuk stranici. Ona je, zapravo, podelila Haradinajevu izjavu sa konferencije za medije, gde je govorio o razlozima ostavke. A ko je Anita Mucaj, odnosno Haradinaj, koja je uz do juče premijera Kosova više od 15. Anita publikoi një fotografi krah Ramushit. Anita Muçaj si rrallëherë vendosi që të publikojë fotografi bashkë me bashkëshortin e saj, Ramush Haradinaj. Në imazhin e shkrepur në një restaurant, ku të dy dukeshin të lumtur pranë njëri-tjetrit dhe të buzëqeshur, ajo ia shtoi edhe disa fjalë zemre. Se mali me mal nuk bashkohet e zemrat.. Ramush Haradinaj está casado con Anita Haradinaj, presentadora de informativos de la Radio y Televisión de Kosovo. Tuvo cinco hermanos. Dos de ellos, Luan y Shkelzen, miembros del Ejército de Liberación de Kosovo, murieron durante los combates con las fuerzas de seguridad serbias. Su hermano Daut Haradinaj cumplió una condena de cinco años en Kosovo por homicidios cometidos durante la. Ato kanë diferencë moshe 7 vite Si të gjitha motrat, kanë momente paqeje mes tyre, por edhe zënka Të lidhura shumë me njëratjetrën, sidomos pas ndarjes nga jeta të nënës së tyre, Anita dhe Lola Muçaj e kanë forcuar akoma edhe më shumë raportin e tyre Fati dhe jeta e deshi që ato përveç se motra, të bëheshin edhe kunata Anita është e martuar me ishkryeministrin e.

Anita Muçaj e çoi vetë Ramushin në Hagë! Botuar më 24 Prill 2019 në ora 21:57. Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve. Anita në at kohë punonte në Radio Kosova dhe Ramushi kishte shkuar për një intervistë. Me pastaj mes tyre kishte lindur dashuria, dhe pas një kohë atë e kurorëzuan me martesë, ku tashmë janë bërë 13 vjet prej kohës që janë bashkë dhe kanë krijuar familje, shkruanMagazina.al. Anita Muçaj, gruaja e ish- kryeministrit Ramush Haradinajt ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale. Në foton që ajo ka publikuar shihet ish-kryeministri Haradinaj teksa shijon shalqin. Rri drejt zoti s'ta hup gjen boston n'mes t'dimrit, ka shkruar ajo në fotografinë e shpërndarë në Instastory

Intervista GSH - Kush është Anita, tiranasja - VOA

Qytetarja nga Prishtina, Majlinda Haziraj, gjatë ditës së sotme ka rrëfyer se si Anita, gruaja e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinajt e ka rrëzuar gjersa ishin në një ndejë në klub nate. Menjëherë pas kësaj ka reaguar edhe vetë Anita Mucaj-Haradinaj në postimin e Hazirajt. Haradinaj i thotë se e kishte parë duke u rrëzuar Bleona Qereti, u takua mbrëmë me miken e saj më të mirë të shkollës, Anita Muçajn, e më pas edhe me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ishte i ftuar në Kurthin e Piter Pan. Këngëtarja postoi një fotografi me çiftin Haradinaj duke e përshkruar atë kështu: Anita Muçaj - është fjalë për fjalë [] The post Bleona Qereti komenton çiftin Haradinaj.

Sot në familjen e Ramush Haradinajt ka arsye për festë. Djali i madh i tyre , Gjini sot ka ditëlindjen, shkruan Kosovarja. Me rastin e ditëlindjes së djalit, bashkëshortja e Haradinajt e uroi të birin me fjalët më të mira. Duke i shprehur dashurinë, Anita, ndër të tjerash e uroi Gjinin që ta ketë fati Regierungschef Ramush Haradinaj - hier mit Frau Anita Mucaj - will mit dem Verbot die «öffentliche Sicherheit» stärken. Nach dem gewaltsamen Tod von zwei Casino-Angestellten ist im Kosovo.

Ramush Haradinaj e Edi Rama i kanë ftohur raportet e tyre muajve të fundit. Sidomos, qëndrimi i shefit të Qeverisë shqiptare për taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe në Samitin e Berlinit e kishte prekur rëndë homologun e tij kosovar, tanimë kryeministër në dorëheqje. Pas Samitit të organizuar nga kancelarja Angela Merkel, Haradinaj ka [ Anita Muçaj, bashkëshortja e kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas ftesës që i është bërë bashkëshortit të saj nga Gjykata Speciale. Përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Facebook, Anita Muçaj ka shkruar se është hera e tretë që mbart mbi supe peshën e rëndë të fatit të hidhur të Kosovës

Anita Muçaj-Haradinaj ishte e ftuar së fundi në një intervistë për Prive, ku zbuloi diçka rreth Ramushit, shkruan lajmi.net. Në një moment, moderatorja teksa tregonte të pathëna rreth saj, ajo tregoi edhe se çfarë nuk toleron kryeministri. Ramushi nuk toleron tradhtinë dhe frikën, tradhtinë jo në aspektin e dashurisë ose raportit tim me Ramushin, por Ramushi si. A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on Jul 2, 2018 at 3:20pm PDT. Ndër të tjerash, Anita u shpreh duke plotësuar se nëse do të klonohej, bota do të kishte edhe një person të mirë plus. Tutje, Muçaj-Haradinaj tha se gjithmonë do të mbetet prezantuese /gazetare, dhe se nuk e ka ndër mend të kandidojë për diçka tjetër, në rastin e saj më të afërt politikane.

Ramuš Haradinaj Biografija Biografija

Haradinaj ka deklaruar se do të presë për vizë për të qenë i pranishëm më 4 shkurt në Uashington. Pres për vizë deri kur të ma japin, ka shkruar Haradinaj. Kryeministri ka deklaruar se Kosova i është mirënjohëse Amerikës dhe NATO-s për ndihmën e ofruar. Por mediat në Kosovë raportuan se Kryeministrit dhe bashkëshortes së tij, Anita Muçaj-Haradinaj u është. Anita është ndjerë e nderuar që ka pranuar dhuratën nga zyrtari gjerman. Anita Muçaj Haradinaj ka qenë dje e pranishme në lojën që Kosova ka fituar ndaj Malit të Zi me rezultat 2:0. Emisioni më i ri i showbizit: REVIEW Ajo ka ndjekur ndeshjen bashkë me bashkëshortin e saj, Ramush Haradinajn. E pikërisht në këtë [ Sot është një ditë e veçantë për familjen e Ramush dhe Anita Haradinaj. Djali i tyre i vogël, Trimi feston ditëlindjen dhe urimi i tij nuk mungoi nga nëna e tij. Përmes një fotografie të publikuar në Instagram, Anita ka zgjedhur fjalët më të mira për të birin. Jeta jem, dashni Ti, Shpirt i Shpirtit tim! Nuk di ku te gjej fjale me te uru ty por di te t'them Paq jeten e. View Anita Mucaj's profile on LinkedIn, the world's largest professional community. Anita has 3 jobs listed on their profile. See the complete profile on LinkedIn and discover Anita's.

Arta Muçaj - Wikipedi

Anita ka thënë se Ramushi nuk e toleron tradhtinë, në kuptimin që nuk i toleron njerëzit që nuk e mbajnë fjalën. Anita Muçaj-Haradinaj ishte e ftuar së fundi në një intervistë për Prive, ku zbuloi diçka rreth Ramushit, shkruan lajmiNet. Në një moment, moderatorja teksa tregonte të pathëna rreth saj, ajo tregoi edhe se çfarë [ facebook/Anita Mucaj. 10:14 Politika 2. kurir.rs/informer.rs | 20. 07. 2019. OGLASILA SE RAMUŠEVA ŽENA! Opasna plavuša rodila mu je troje dece, IAKO MU NIJE PRVA! Evo kakav post je šerovala ANITA HARADINAJ! Informaciju da je Haradinaj podneo ostavku na poziciju premijera privremenih prištinskih institucija, objavila je i njegova supruga na svom Fejsbuk profilu . Anita Haradinaj je na toj. Anita Haradinaj shfaqet me e dashuruar se kurrë me parë . Ja me çfarë fjalë i drejtohet Ramushit Anita i kushton fjalë romantike Ramushit. Anita Muçaj si rrallëherë vendosi që të publikojë fotografi bashkë me bashkëshortin e saj, Ramush Haradinaj. Në imazhin e shkrepur në një restaurant, ku të dy dukeshin të lumtur pranë njëri-tjetrit dhe të buzëqeshur, ajo ia shtoi. Bleona Qereti ka postuar disa fotografi me Ramush dhe Anita Haradinaj. Bleona Qereti, u takua mbrëmë me miken e saj më të mirë të shkollës, Anita Muçajn, e më pas edhe me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ishte i ftuar në Kurthin e Piter Pan. Këngëtarja postoi një fotografi me çiftin Haradinaj duke e përshkruar atë kështu: Anita Muçaj - është.

I, Ramush Former Kosovar rebel and prime minister Ramush Haradinaj is a local hero. He also faces war crime charges. view in app--Shares Their relationship ended around 2001, and in 2003. Gruaja e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Anita Muçaj, ka publikuar një fotografi të bashkëshortit me një përshkrim goxha interesant. Në foton që ajo ka publikuar shihet ish-kryeministri Haradinaj teksa shijon shalqi. Rri drejt zoti s'ta hup gjen boston n'mes t'dimrit, ka shkruar Anita në fotografinë që shpërndau në Inststory Anita Muçaj-Haradinaj nedavno je pozvana na intervju u emisiji Prive, gdje je otkrila nešto o svom suprugu, premijeru Kosova Ramushu Haradinaju. U jednom trenutku voditelj ju je iznenada pitao šata je to što premijer ne toleriše. Ramush ne toleriše izdaju i strah, izdaju, ne u ljubavnom smislu, niti mog odnosa s Ramushem, ali Ramushu se ne sviđa osoba koja ne drži riječ. Anita Muçaj Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj drejtuesve të Kosovës që nuk thanë asnjë fjalë për lirimin me kusht të bashkëshortit të saj, ish - kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ajo thotë se Kryeministri Isa Mustafa është një njeri i marrë peng, ndërsa Presidenti Thaçi po rend për të bler Qytetarja nga Prishtina, Majlinda Haziraj, gjatë ditës së sotme ka rrëfyer se si Anita, gruaja e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinajt e ka rrëzuar gjersa ishin në një ndejë në klub nate.Menjëhe

Our Ambassadors, Mrs. Anita Muçaj Haradinaj and the former legendary captain of the Albanian National Team, Mr. Lorik Cana supported the accomplished mission. 2017 'Të kam xhan - Care & Share Kjo për faktin se sot feston ditëlindjen vajza e Ramushit dhe Anitës, Hana. E moderatorja e njohur Anita Mucaj me rastin e ditëlindjes së vajzës së saj Hanës, ka bërë një urim shumë special. Anita në profilin e saj në Facebook [] Ballina; Info; Fjala; Fokus; Sport; Show bizz; In; Shëndeti; Kulturë; Lajme. Festë në familjen e Ramush Haradinajt (Foto) Autori: Gazeta inFokus.

Vdes gruaja a Mustafë Muçajt - Rajonipress

Ramush Haradinaj está casado con Anita Haradinaj, presentadora de informativos de la Radio y Televisión de Kosovo. Tuvo cinco hermanos. Dos de ellos, Luan y Shkelzen, miembros del Ejército de Liberación de Kosovo, murieron durante los combates con las fuerzas de seguridad serbias Haradinaj je nakon suđenja, koje je trajalo do aprila 2008, oslobođen zbog nedostatka dokaza. Sa istim. Ratni zločinac Ramuš Haradinaj od 2003. godine je u braku sa plavokosom novinarkom albanskog medija RTK Anitom, devojački Mucaj. Najnovije vesti iz Srbije - Online vesti, novosti Srbija Danas

Facebook / Anita Mucaj . Informaciju da je Haradinaj podneo ostavku na poziciju premijera privremenih prištinskih institucija, objavila je i njegova supruga na svom Fejsbuk profilu. Anita Haradinaj je na toj drustvenoj mreži objavila Haradinajevu izjavu sa konferencije za novinare, na kojoj je saopštio da podnosi neopozivu ostavku zbog toga što je dobio poziv Specijalnog suda u Hagu. Anita Muçaj Haradinaj është nga Opoja e Prizrenit. Ajo është vajzë e një gazetari dhe spikeri lajmesh që ka punuar pranë RTK-së dhe pranë sektorit të redaksisë në Televizionin Publik Shqiptar. Anita ka frekuentuar gjimnazin Petro Nini Luarasi në Tiranë. Më pas është diplomuar për gazetari, ku ka punuar edhe si gazetare terreni pranë Radio Televizionit të Kosovës. Anita Haradinaj reagon pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt. Rajon. On Kor 19, 2019. 25. Share. Bashkëshortja e kryeministrit Haradinaj, ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ajo në llogarinë e saj të 'Facebook' ka shpërndarë deklaratën e dorëheqjes së Ramush Haradinajt. Related Posts. Prej nesër në Shqipëri hapen objektet fetare Maj 23. 'Jam dhurata më e mirë që ke marr ndonjëherë', Anita i bën Haradinajt urimin special . Xing. E Mërkurë 3 Korrik 2019, 14:02 / Kategoria Showbiz shqiptar / Read in English. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj feston sot 51 vjetorin e lindjes. Urimin më të veçantë Haradinaj e ka marrë nga bashkëshortja e tij Anita, e cila nuk ngurron që shpesh herë t'i shpreh hapur. Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij Anita Muçaj janë një ndër çiftet që tërheqin gjithmonë vëmendjen e publikut. Edhe pas dorëheqjes së Haradinajt, publiku shqiptar dhe qytetarët e Kosovës e pëlqyen dhe e vlerësuan për veprimin e tij. Është parë gjithmonë që Ramushi dhe Anita të kenë një raport shumë të mirë në çift dhe shpesh.

Anita Mucaj - Home Faceboo

Rudina - Anita Haradinaj në një rrëfim për Ramushin dhe veten! (28 mars 2017) RTV KLAN. 6:41. VP - Anita Haradinaj, si ma rrëmbeu zemrën Ramush Haradinaj - 18 Shkurt 2019 - Vizion Plus. VizionPlusAlbania. 21:51. Wake Up/ Alban Ramosaj zbulon se T'kom dasht është dedikim. Top Channel Albania . 4:09. Alban Ramosaj Concert (1 May 2018) Live Concert videos 2018 HD. 10:36. Rudina.

Video: Anita Haradinaj Kuri

 • Rap anleitung.
 • Cvc capital partners.
 • Grundstückstausch schenkungssteuer.
 • Architekt ausbildung.
 • Spong boss.
 • Warum Uran 235 und nicht 238.
 • Gemeente oldambt vacatures.
 • Codesys taster entprellen.
 • Headset und lautsprecher getrennt hören.
 • Was ist die meiji restauration.
 • Palstek gesteckt.
 • Toffifee großpackung.
 • Erfenbach plz.
 • Air india frankfurt delhi flugzeugtyp.
 • Ai weiwei ausstellung.
 • Gleichnis vom Senfkorn.
 • Rail pass england.
 • Kunstfreiheit jura.
 • Traktor audio 10 wird nicht erkannt.
 • Rust oxide commands.
 • Carley allison blog.
 • The secret wahr oder falsch.
 • Magdeburg küchen outlet.
 • Eph abkürzung auto.
 • Usbmount ext4.
 • Siku 6732.
 • Karte cala ratjada hotels.
 • Kim possible die abschlussfeier.
 • Florence may king kree thomas accola.
 • Health horoscope Virgo.
 • Neuseeland einwohner schafe.
 • Die gleiche geblieben.
 • Bosch plr 30 preis.
 • Mottoparty 1979.
 • Beosound core installieren.
 • Canyon tretlager knacken.
 • Lebensfreude 50 plus kosten.
 • Zitronen chili.
 • Determinante 4x4.
 • Triangle piercing.
 • Rolling stones alben cover.